Ոչ ոք չփորձի Ռոբերտ Քոչարյանի անունը շահարկել՝ ՍԴ-ի դեմ ոտնձգություններն արդարացնելու համար.Արամ Վարդևանյան (video)
«Երկու օր առաջ ԱԺ-ում ընդունվեց սահմանադրության մեջ փոփոխությունների փաթեթը, որի մասին երկու խորհրդարանական խմբակցություններ հստակ արտահայտեցին իրենց դիրքորոշումը, որ ամբողջությամբ ապօրինի փաթեթ է եւ չի համապատասխանում Սահմանադրությանը: Սակայն խմբակցություններից մեկը սա խորհրդարանի իրավունքները պաշտպանելու եւ պառլամենտարիզմը չոտնահարելու նախապայման հնչեցրեց պարոն Քոչարյանի գործը, պարոն Քոչարյանի հետ այսօր առավոտյան քննարկել ենք եւ վերջնական որոշում ենք ընդունել հրաժարվել մեր ներկայացրած դիմումներից: Որոշեցինք հետ վերցնել դիմումը»,- այս մասին, այսօր՝ հունիսի 25-ին, ՍԴ-ի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում նշեց Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ Օրբելյանը:
Օրբելյանը հավելեց, որ հիմա պաշտպաններից Արամ Վարդեւանյանը դիմում է ներկայացնում ՍԴ, որով խնդրում են դատարանին հիմք ընդունելով ՍԴ-ի մասին օրենքի համապատասխան հոդվածը հետ վերցնել հետ վերցնել երկու դիմումները: