«Համաժողովրդական շարժմանը միացող աշխատակցին Էրիկ Գրիգորյանն սպառնացել էր, որ գործից կհանի». Թեհմինե Ենոքյան
Ուրեմն ապրիլի 27-ին Բնապահպանության նախարար Արծվիկ Մինասյանը հրաժարական ներկայացնելուց հետո ժամանակավոր պաշտոնակատար Էրիկ Գրիգորյանը ստանձնել էր նախարարի պարտականությունները։ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 7-ին հայտարարել էր, որ մայիսի 8-ը ոչ աշխատանքային օր է, բնապահպանության նախարարության աշխատակիցները որոշել են իջնել հրապարակ՝ մասնակցելու համաժողովրդական շարժմանը։ Ժ/Պ Էրիկ Գրիգորյանը հանձնարարել է, որ ստուգեն բոլոր աշխատողներին, ովքեր լքել են իրենց աշխատավայրը և իջել են հրապարակ։ Էրիկ Գրիգորյանը եղել է ՀՀԿ-ական Կարեն Կարապետյանի խորհրդականը։ Բնապահպանության նախարարության աշխատակիցներից մեկին սպառնացել էր, որ գործից կհանի։ Առավել մանրամասն հենց բնապահպանության նախարարության աշխատողները պատրաստվում են ներկայացնել Նիկոլ Փաշինյանին։ Հիշեցնեմ սույն անձը նշանակվել է Բնապահպանության նախարար: Էրիկ Գրիգորյանը հանքարդյունաբերության ջատագով է։ Բնապահպանության պաշտպանության ոլորտում գերակշռել է հանքահեն կազմակերպությունների փիառը։ Բնապահպանության նախարարության աշխատակիցների ամենակարևոր մտահոգությունը Ամուլսարի հանքավայրի շահագործման դադարեցնում, իսկ Էրիկը Կարեն Կարապետյանի հետ միասին ամիսներ առաջ հանդիպել էր գնդեվազցիներին և ջերմուկցիներին՝ հավաստիցանելով, որ բոլոր ռիսկերը կառավարելի են, կան տեսագրություններ։ Խաղաղ ոչ բռնի պայքարի գործողություններով հենց նույն մեթոդով ինչպես գնդեվազցիներն ու ջերմուկցիները, այնպես էլ նախարարության աշխատակիցները կանեն իրենց Քայլը, այնպես որ պատրաստ եղեք երկրի տերերի բողոքը ընդունել, հաշվի նստել և ենթարկվել հանրության պահանջներին։ Գրել է Թեհմինե Ենոքյանը: