Հրաչ Բերբերյանը՝ գյուղատնտեսության նախարար դառնալու մասին
Ագրարագյուղացիական միավորման նախագահ Հրաչ Բերբերյանը 168.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ խորհրդակցություն են ունեցել, և ֆերմերների ցանկությունն է, որ գյուղատնտեսության նախարարը լինի բնագավառին շատ ծանոթ, ֆերմերների կողմից ճանաչված։ «Վերջին մի քանի նշանակումները ցույց տվեցին, որ պատահական մարդիկ հերթով «գալիս անց են կենում», իսկ գյուղատնտեսությունը գնալով անկում է ապրում։ Մենք հիմնականում մեղադրում ենք այն ավանտյուրիստներին, որոնք խցկվել են քաղաքական ուժերի մեջ՝ հատուկ պաշտոններ գրավելու համար։ Սա անընդունելի է։ Ասել ենք և կասենք, որ գյուղատնտեսությունը պետք է լինի ապաքաղաքականացված։ Չի կարող քաղաքականացված լինել մի բնագավառ, որն ապահովում է ազգաբնակչության զբաղվածության կեսը։ Պետք է լինի մի մարդ, որին ժողովուրդը գնահատում և ճանաչում է, այսինքն՝ մարդ, ով գյուղացու կողքին է, օղի, կոնյակ լցնող, պահածոյագործ չէ։ Նշանակումները բերում էին նրան, որ նախկին ղեկավարությունը սննդի արդյունաբերությունը փորձում էր խառնել գյուղատնտեսության հետ»,- նշեց Ագրարագյուղացիական միավորման նախագահը։ Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուր կայքում։