Ովքեր են նորանշանակ նախարարները
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել, որով մի քանի նախարարներ է նշանակել: Պաշտպանության նախարար նշանակված Դավիթ Տոնոյանը մինչ այս զբացեցնում էր արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնը, մինչ այդ էլ երկար տարիներ եղել է պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ: Կրթության և գիտության նախարար նշանակված Արայիկ Հարությունյանը Երևանի ավագանու Ելք խմբակցության անդամ էր, կրթության եւ գիտության հարցերով հանձնաժողովի նախագահ: 2007 թ. սեպտեմբերից ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի արաբագիտության բաժնի դասախոս, ասիստենտ է: Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսկացության փոխնախագահն է: Սփյուռքի նախարար նշանակված Մխիթար Հայրապետյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է: Երիտասարդ քաղաքական գործիչների ասոցիացիայի փոխնախագահն էր եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն է միացել 2015-ին: Նա սովորել է ԵՊՀ արեւելագիտության ֆակուլտետում: Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ պայքարի հենց առաջին օրվանից ուղեկցել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ քայլերթը սկսելով հենց Գյումրիից: Բացի այս նշանակումներից՝ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով  Արարատ Միրզոյանը նշանակվեց առաջին փոխվարչապետ, իսկ  Տիգրան Ավինյանն  էլ նշանակվեց փոխվարչապետ: