Մենք ոգևորված ենք այս խաղաղ պայքարով.Ռիչարդ Միլս/video/
«Ես կցանկանայի շնորհավորել այսօր բոլոր հայերին հաղթանակի կապակցությամբ:Սա այն օրն է, երբ աշխարհը միավորվեց ֆաշիզմի դեմ պայքարում և ժողովրդավարության կայացման համար: Ամերիկացի ժողովուրդը երբեք չի մոռանա այն զոհողությունները, որոնք արվեցին Խորհրդային միության երկրների և Հայաստանի ժողովրդի կողմից այդ պայքարի համար»,-այսօր Հաղթանակի զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը:
«ԱՄՆ-ն և ԱՄՆ դեսպանությունը բոլորի նման ոգևորված են այս խաղաղ պայքարով :Շնորհավորում են պարոն Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մենք պատրաստ ենք աշխատել նրա կառավարության հետ և շարունակել մեր գործընկերությունը ՀՀ-ի հետ: Ժամանակն է կամուրջներ կառուցել, լարվածությունը թուլացնել, և կառուցվել այն Հայաստանը, որի համար փողոց էին դուրս եկել այդքան մեծ թվով մարդիկ: Առաջիկա օրերին մենք կաշխատենք նոր կառավարության հետ՝ տեսնելու՝ ինչով ԱՄՆ-ն կարող է օգտակար լինել ՀՀ-ում կոռուպցիայի դեմ պայքարի, ժողովրդավարության ամրապնդման և ավելի ազատ տնտեսության ձևավորման գործում»,-անդրադառնալով հայաստանյան վերջին իրադարձություններին՝ ասաց Միլսը: