Ճիշտն ասած մի քիչ զարմացած էի Դավիթ Տոնոյանի արձագանքից՝ կապված Արարատ Միրզոյանի առաջարկի հետ.Վիգեն Սարգսյան (video)
Անձամբ ինձ համար շատ հարմար կլիներ Դավիթ Տոնոյանին տեսնել պաշտպանության նախարար:  Նրա հետ երկար ճանապարհ ենք անցել,   19 տարի ծանոթ ենք: Նա ՊՆ-ն շատ լավ գիտի, ունի փորձ, գիտելիքներ, կարծում եմ՝ անձամբ ինձ համար շատ հարմար կլիներ Դավիթ Տոնոյանին տեսնել պաշտպանության նախարար, որովհետեւ ինքը կունենա նաեւ համեմատության եզրեր, կկարողանա տեսնել վերջին 1,5 տարվա կատարած աշխատանքն ու արդյունավետությունը»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց  ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը՝ անդրադառնալով փաստին, որ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանի այն հայտարարությանը ,որ պաշտպանության նախարարի պաշտոնի համար քննարկում են Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանի թեկնածությունը: «Նախարարը վարձու աշխատող չէ եւ անկախ նրանից՝ կուսակցական է թե ոչ, նա թիմի անդամ է:  Ճիշտն ասած մի քիչ զարմացած էի Դավիթ Տոնոյանի արձագանքից՝ կապված Արարատ Միրզոյանի առաջարկի հետ: Դա նշանակում է լինելով կառավարության կազմում բաց թողնել դռները նման բանակցությունների համար: Ես անձամբ երբեք չեմ արել, ինձ համար դա համարում եմ տաբու: Դա իր անձնական ընտրությունն է եղել եւ ինքը կողմնորոշվել է այդպես»,-ասաց Վիգեն Սարգսյանը: