Փաշինյանը՝իր օգտին քվեարկած օլիգարխների մասին
«Մենք ԱԺ-ում փոքրամասնության կառավարություն ենք, բայց խորհրդարանից դուրս մեծամասնության կառավարություն ենք:  Եթե մի նժարին դնենք մեր ունեցած մեծամասնությունը, մյուսին՝ մեր չունեցած մեծամասնությունը, մեր ունեցածը տասնյակ անգամ կգերազանցի: Մենք շարունակելու ենք լինել ժողովրդի մեծամասնության կառավարություն»,- մայիսի 9-ին, Ստեփանակերտում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ Հայաստանի ԱԺ-ում մեծամասնություն է կազմում ՀՀԿ-ն: Լրագրողները հարց ուղղեցին, թե իր վարչապետ ընտրության ժամանակ ՀՀԿ-ից իր օգտին քվեարկեցին հիմնականում օլիգարխները, դա չի՞ կաշկանդի իրեն, ՀՀ վարչապետը պատասխանեց. «Դե ֆակտո ինձ վարչապետ ընտրել է Հայաստանի ժողովուրդը: Հետեւաբար ԱԺ-ում որեւէ իրադարձություն ինձ չի կարող կաշկանդել: Հայաստանում այսօր հաստատված է սուպերվարչապետական համակարգ:Հրապարակային պարտավորվել եմ, մեր կառավարությունը միջոցներ կձեռնարկի, որպեսզի որոշակի իշխանության բալանսավորում տեղի ունենա նախագահի, վարչապետի, կառավարության, ԱԺ-ի միջեւ եւ ըստ պատեհության անդրադարձ կլինի նաեւ ձեր նշած հարցին»: