Եթե նույնիսկ հեղափոխություն, ապա հայկականն ուրիշ է.գոհ եմ. Արմեն Սարգսյան
«Գոհ եմ, քանի որ Հայաստանը ցույց տվեց, որ մեզ մոտ կարող են լինել դրամատիկ ու մեծ փոփոխություններ, որոնք մարդիկ անվանում են հեղափոխություն, թավշյա հեղափոխություն, սակայն ամենակարեւորը, որ ամեն բան եղավ օրենքի ու Սահմանադրության շրջանակներում: Մենք ցույց տվեցինք աշխարհին, որ եթե նույնիսկ հեղափոխություն, ապա հայկականը բոլորովին ուրիշ է: Այն քաղաքակիրթ էր, Սահմանադրության եւ օրենքների շրջանակում: Դրանով ես շատ ուրախ եմ եւ գոհ»,- Հաղթանակի զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը: Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի  եւ հնարավոր լուծումների մասին  , Արմեն Սարգսյանն ասաց, որ երկրի նախագահի դերն է պաշտպանել բոլոր լավ, բարի նախաձեռնությունները, որոնք ունի կառավարությունը. «Պատրաստվում եմ լուծումներ տալ կառավարության հետ համատեղ: Նախագահը կարող է քաջալերել եւ առաջարկել կառավարությանը լուծումներ գտնել»,-ասաց նա: