Հայկական հանրության զգալի մասը գտնվում են ոչ ադեկվատ վիճակում.Լեոնտևի պատասխանը
«Ես իմ տեսակետն եմ հայտնել: Եթե ինչ-որ մեկը նեղանում է ճշմարտությունից, ես դիվանագետ չեմ և ոչ էլ պաշտոնական անձ: Ամեն դեպքում այդ ռադիոկայանի շրջանականերում ես ելույթ եմ ունենում որպես դիսքլեյմեր : Դա իմ տեսակետն է: Եթե այն քաղաքականապես ոչ կոռեկտ է համարվում, ապա ես չեմ էլ հավակնում քաղաքական կոռեկտությանը»,-   Նորությունների ռուսական ազգային ծառայության հետ զրույցում ռուս լրագրող, հաղորդավար, «Ռոսնեվտ» ռուսական նավթային ընկերության փոխնախագահ Միխայիլ Լեոնտևը մեկնաբանել է հայկական կողմի արձագանքն իր սկանդալային եթերին: Լեոնտևը չի մեկնաբանել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի ընտրվելը,նա նշել է, որ շարունակում է Հայաստանում ապակառուցողական գործընթացներ տեսնել, որոնք գտնվում են իրենց սկզբնական փուլում: «Հայկական հանրության զգալի մասը գտնվում են ոչ ադեկվատ վիճակում, և իմ տեսակետի հետ կապված ողջ պատմությունը խոսում է շատերի ոչ ադեկվատ հոգեկան վիճակի մասին: Ես խոսել եմ այդ մասին, քանի որ համակրում են հայ ժողովրդին և Հայաստանին՝ որպես Ռուսաստանի դաշնակից»,- հավելել է նա: