Պատրաստ եմ բանակցել Ադրբեջանի ղեկավարի հետ.Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետի թեկնածու, «Իմ Քայլը» շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը իր ելույթում ասաց,որ Ղարաբաղյան խնդրի խաղաղ, միջազգային իրավունքի հիման վրա կարգավորման գործընթացում կարծրատիպերը մեզ համար պարտադիր չեն: «Կենսական է Արցախի ժողովրդի իր ճակատագիրն ինքնուրույն որոշելու իրավունքի իրացման միջազգային ճանաչումը: Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման առումով մենք հանձնառու ենք բացառապես խաղաղ կարգավորմանը, որի հիմքում պետք է ընկած լինի ժողովուրդների իրավահավասարության և ինքնորոշման սկզբունքը:ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում պատրաստ է բանակցել Ադրբեջանի ղեկավարի հետ. Պատրաստ եմ բանակցել Ադրբեջանի ղեկավարի հետ` որպես հիմք ունենալով վերը նշված սկզբունքային դիրքորոշումը: Հարկ եմ համարում, սակայն, ընդգծել, որ բանակցությունները չեն կարող լիարժեք ու արդյունավետ համարվել` քանի դեռ դրան չի մասնակցում հակամարտության լիարժեք կողմերից մեկը` Արցախի ղեկավարությունը, ինչը նախատեսված է Մինսկի խմբի 1992թ. մանդատով», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: