Այնպիսի տպավորություն է, թե ՀՅԴ-ն ՀՀԿ-ի հետ «ծանոթացել է» միայն կոալիցիա կազմելուց օրեր առաջ
ՀՅԴ-ն չի դադարում ամեն քայլափոխի ապշեցնել իր պահվածքով։ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, անդրադառնալով ՀՀԿ-ի հետ ներկոալիցիոն հարաբերություններին եւ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե ինչո՞ւ այն ժամանակ չէին բարձրաձայնում խնդիրների մասին, որոնք վնասում են երկրին, մի քանի անգամ կրկնել է միտքը, թե իշխանության ներսում կաշկանդված են եղել։ Ավելին՝ Ռուստամյանը հասկացրել է, որ շատ հարցերի վերաբերյալ ներկոալիցիոն քննարկումներում իրենք խոսել են, սակայն ՀՀԿ-ն, միեւնույնն է, իրենն է արել։ «Մենք, ունենալով որոշակի կաշկանդումներ կոալիցիոն հուշագրի շրջանակներում, այն հարցերը, որոնք քննարկել ենք ներսում, դրանք չենք հրապարակել, բայց մենք առիթից առիթ դրա մասին հստակ ասել ենք»,- պնդել է Ռուստամյանը։ Այնպիսի տպավորություն է, թե ՀՅԴ-ն ՀՀԿ-ի հետ «ծանոթացել է» միայն կոալիցիա կազմելուց օրեր առաջ, իսկ մինչ այդ որեւէ հեռավոր պատկերացում անգամ չի ունեցել ո՛չ այդ քաղաքական ուժի, ո՛չ նրա գործելաոճի մասին։ Տպավորություն է, թե ՀՅԴ-ում միայն կոալիցիոն համաձայնագիր կնքելուց, երկու տարի աշխատելուց հետո նոր են բացահայտել, թե ո՞ւմ հետ գործ ունեն, ի՞նչ պայմաններում են աշխատում եւ այսպես շարունակ։ Համաձայնեք՝ իսկապես զավեշտի ժանրից է։ Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» թերթի այսօրվա համարում