Ովքե՞ր են տեղ գտնելու նոր կառավարությունում
«Իրավունք» թերթը գրում է. «Արդեն իսկ անուններ են շրջանառվում, թե այսօր ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի ՀՀ վարչապետ ընտրվելու դեպքում, ովքեր կարող են տեղ գտնել նրա կառավարությունում:
Քաղաքական կուլիսներում խոսակցություններ են շրջանառվում, թե Փաշինյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից ՀՀ բնապահպանության նախարարի պորտֆելը կարող է վստահել ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Լենա Նազարյանին: Մինչդեռ ՔՊ-ական մեկ այլ պատգամավոր՝ Արարտ Միրզոյանը կշարունակի մնալ խորհրդարանում, որպես «Ելք»-ում Փաշինյանի միակ հավատարիմ հենասյունը:
Ի դեպ, մինչ ՀՀ ՊՆ-ում որոշ շրջանակներ պատրաստվում են ԱԻՆ նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանի վերադարձին, այս անգամ որպես պաշտպանության նախարար, պարզվում է՝ Փաշինյանն այս հարցում լուրջ փակուղու առջեւ է: Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ փոխնախարարն էր Սեյրան Օհանյանի օրոք, ուստի նրան այդքան էլ բարի խոսքերով չեն հիշում ոչ նախարարությունում, ոչ էլ նախարարությունից դուրս: Միակ ելքը մնում է ՔՊ-ական պատգամավոր Սասուն Միքայելյանին պաշտպանության նախարար նշանակելը, ինչը Փաշինյանն էլ է հասկանում, որ կդառնա իսկական գլխացավանք ոչ միայն իր, այլեւ ողջ երկրի անվտանգության համար: Ինչ վերաբերում է առաջին փոխվարչապետին, թեպետ օրեր առաջ շրջանառվում էր այս պաշտոնում գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի անունը, բայց Փաշինյանը դեռ հույս ունի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանին համոզել տեղափոխվել այդ աթոռին: Թերեւս սա կլինի միակ մեղմացուցիչ հանգամանքը, որ այլեւս ընդդիմադիր ՀՀԿ-ական պատգամավորները, որոնք խորհրդարանում քաղաքական մեծամասնություն են կազմում, երբեմն-երբեմն փոխհամաձայնության գան գործադիրի հետ: Դե իսկ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության աթոռին կրկին կվերադառնա Հրաչյա Ռոստոմյանը՝ լինելով դե յուրե «Ծառուկյան» դաշինքի միակ ներկայացուցիչը գործադիրում»: Առավել մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում