«Ինծի միʹ մերժեք, ժողովոʹւրդ». Նիկոլ Փաշինյանը Սերժ Թանկյանին Սերժ Սարգսյան ասաց
. «Սիրելիʹ ժողովուրդ, ՀՀ անկախ և հպարտ քաղաքացիներ, ո՞նց եք: Գյումրի գնալու օրն իմ մեքենայի մեջ էր նաև Արսինե Խանջյանը, և մենք չգիտեինք, թե ճանապարհին ինչ է տեղի ունենալու: Եվ երբ բոլոր գյուղերում փակում էին ճանապարհը, մեզ դիմավորում էին երգ ու պարով, Արսինեն անընդհատ գրում էր Ատոմ Էգոյանին և Սերժ Թանկյանին ասում էր՝ ափսոս, որ դուք այստեղ չեք: Բայց այսօր Զվարթնոց օդանավակայանից Երևան ճանապարհին Սերժ Սարգսյանը... էհ»,-Հանրապետության հրապարակում Սերժ Թանկյանի ելույթից հետո խոսեց Նիկոլ Փաշինյանը ,ով ազգանունները շփոթեց ու ժպտաց: Սերժ Թանկյանն շտապեց կատակել՝ «Ինձի միʹ մերժեք, ժողովոʹւրդ»: Նրանք գրկախառնվեցին, ինչից հետո Փաշինյանը բացատրեց իր շփոթելու պատճառը. «Ինձ մոտ վեջին 15 տարում ավտոմատ ռեժիմ է, որ ասում եմ՝ Սերժ, Սարգսյանը հետևից գալիս է»: «Թանկյանը սեփական աչքերով տեսավ այն, ինչ Արսինե Խանջյանը»,- միտքն ավարտեց Նիկոլ Փաշինյանը: