Սերժ Սարգսյանի վարչապետության քվեարկության օրը ԱԺ-ում ռումբի մասին ահազանգ է եղել. ինչ է հայտնաբերել ԱԱԾ-ն
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ ՝ մայիսի 6-ին, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների և անցկացված բացատրական աշխատանքների արդյունքում ոստիկանության Արաբկիրի բաժին է ինքնակամ ներկայացել 34-ամյա Կարեն Գ.-ն։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վերջինս հանդիսանում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետւթյան քաղաքացի և կասկածվում է այս տարվա ապրիլի 17-ին ՀՀ ոստիկանության 1-02 ծառայություն զանգահարելու և տեղեկություն հայտնելու այն մասին, որ ՀՀ ազգային ժողովում ռումբ է դրված և այն պայթելու է։ Փաստի առթիվ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում։ Կարեն Գ.-ն, ով ահազանգել է ոստիկանություն և ներկայացել Սամվել անունով, ստորագրությամբ ազատ է արձակվել։ Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:
ՄԻԵԴ-ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել «Նիկոլի տեր Ալիևը երեկ Նիկոլի մի քանի սուտ բացահայտեց». Արմեն Աշոտյան (video) #ՀԻՄԱ․ Բողոքի Ակցիա ԱՄՆ-ում՝ ընդդեմ տիրադավ Հովնանի․ նրա աջակիցը կռիվ հրահրեց (video) ՊՆ-ն հակառակորդի համար հասանելի է դարձնում ինժեներական տվյալներ․ Աբրահամյան Արցախի ՊԲ-ում 20 տարուց ավելի աշխատած տեղահանված կինն անմխիթար պայմաններում է ապրում (video) Իրավաբանը պարզաբանում է՝ ինչպես պահանջել փոխհատուցում Երևանի փոսերի համար Միքայել Սրբազանը վաղը դուրս կգրվի «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից. նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ է Մյունխեն 2026․ միջանցք, միջամտություն ՀՀ-ի ներքին գործերին, «այսպես կոչված Խաղաղության խաչմերուկ» և անցած օրերի «փառքը»․ Խաչատրյան Բողոքի ակցիա․տաքսու վարորդները կոնկրետ պահանջներ են առաջ քաշում․նրանց հանդիպել են ավագանու անդամները (video) Ինչի միջև կատարել ընտրությունը՝ Ալիևի կողմից անարգվողի՞, թե՞ Ալիևին խեղճացնողի․ Սևակ Նազարյան ՀՀ տարածք մխրճված ադրբեջանցիները գիտե՞ք՝ ինչ են անում․․․ Տիգրան Աբրահամյանը՝ մանրամասնում է (video) Ագրարարային համալսարանի քոլեջի փոխտնօրենները ազատվել են աշխատանքից Քրդերը ձգտում են Սիրիայի հյուսիս-արևելքում ինքնակառավարման մարմինների պահպանմանը Բրյանսկի բնակիչների մի մասն առանց ջեռուցման և լույսի է մնացել՝ էներգետիկ օբյեկտներին հասցված ուկրաինական հարվածից հետո #ՈՒՂԻՂ․ ՇՏԱՊ․ Նիկոլը պատրաստվում է եկեղեցու գանձերի թալանին․ Հայկ Նահապետյան (video) Եվրոպան պետք է հաշվի առնի ուժերի գլոբալ հավասարակշռության փոփոխությունը․ China Daily «Անհնարին» երկրաշարժերը տեղի են ունենում ամբողջ աշխարհում՝ փոխելով գիտությունը ԱՄՆ պետքարտուղարը մտահոգիչ է համարում Նավալնիին թունավորելու մասին տեղեկությունները Սա զրպարտություն է, որն արդե՛ն անուղղելի վնաս է հասցրել մեր Մայր Եկեղեցու ու հետևաբար մեր ողջ ազգի հեղինակությանը կոնկրետ երկրում. Ռուբեն Մելիքյանը` Ալեն Սիմոնյանի հայտարարության մասին Այժմ եկել է հաջորդ քայլն անելու ժամանակը. Չալաբյան Մարդը նույնիսկ իր սեփական կուսակցությունում բացարձակ հեղինակություն չունի Նեթանյահուն պահանջել է զրկել Իրանին ուրանի հարստացման հնարավորություններից Զաքյան փողոցում հրդեհ է բռնկվել «Opel»-ում ԱՄՆ-Իրան-Հարավային Կովկաս. Ուժերի նոր վերադասավորումը և ռազմավարական դինամիկան․ Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր