Մենք պատրաստ ենք ցանկացած սցենարի.Փաշինյան
Մենք  պատրաստ ենք ցանկացած սցենարի. Ազգային Ժողովի շենքում, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար ,շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով վաղվա քվեարկության մասի: Ներկայացնելո՞ւ եք  ծրագիր՝ 20-օրյա ժամկետում՝ հաստատման համար, ՀՀԿ-ն կարող է չհաստատել ծրագիրը,հարցրեցին լրագրողները ,ինչին ի պատասխան  Փաշինյանն ասաց. «Այո, կներկայացնենք, բայց ինչու՞ ենք շտապում: Օրվա հոգսը բավ է օրվա համար, եկեք օրվա խնդիրները լուծելով գնանք, հիմա ես աշխատում եմ վաղվա իմ ելույթի վրա»: Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ այս պահին հստակ է մի բան՝ կառավարությունում բիզնեսն ու քաղաքականությունը տարանջատված են լինելու, վենդետաներ չեն լինելու, համերաշխության մթնոլորտ կպահպանվի,փոխվարչապետի հնարավոր թեկնծուների մասին հարցին ասաց նա: «Պետք է խաղի կանոնները պարզ լինեն բոլորիս, դա օրինականությունն է, ՀՀ-ում քաղաքական ու տնտեսական հետապնդումների էջը փակված է, վենդետաներ չեն լինելու, բոլոր հարցերի պատասխանները հանրությունը կստանա: Էն մթնոլորտը, որ կա այսօր Հայաստանում՝ սիրո ու համերաշխության, պետք է պահպանվի, օրենքի առաջ բոլորի հավասարության սկզբունքը եւս»: Կառավարության նիստերն անպայման դռնբաց են անցնելու, իսկ կառավարության հիմնական դեմքը պետք է ներկայացնի այն մթնոլորտը, որ հիմա է ձեւավորվել,տեղեկացրեց վարչապետի թեկնածուն: