Հեռուստասերիալներում խաղացած դերասանը կալանավորվեց. տեսանյութ
Երեկ՝ մայիսի 5-ին, Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչաան վարչության Շենգավիթի քննչական բաժնի պետ, Արդարադատության գնդապետ Սամվել Մաթևոսյանի որոշմամբ ստեղծված քննչական խմբի ղեկավար, նույն բաժնի ավագ քննիչ Դավիթ Սարգսյանը միջնորդություն է ներկայացել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասությայն դատարան, որպեսզի դատարանը որպես խափանման միջոց երկամսյա կալանքի որոշում կայացնի Աշտարակ քաղաքի բնակիչ, 23-ամյա Ռազմիկ Հովհաննիսյանի նկատմամբ, ով կասկածվում է մայիսի 4-ին Երևանի Շենգավիթ վարչական տարածքում 26-ամյա Գոռ Գասպարյանին դանակի մի քանի հարվածներով սպանելու մեջ և նրա նկատամամբ քննիչ Դ.Սարգասյանի որոշմամբ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր. օր.-ի 104 հոդվածի հատկանիշով: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ՝ Շենգավիթի ոստիկաններն ու քնիչները հսկայածավալ աշխատանքների արդյունքում են կարողացել բացահայտնել կատարված սպանությունը, քանի որ դեռ առաջին օրից կասկածյալը հերքում էր իր մասնակցությունը տվյալ միջադեպին, սակայն նախ Շենգավիթի ոստիկանները, հետո արդեն քննիչները կարողացել են ճիշտ և գրագետ աշխատանքի արդյունքում փաստի առջև կանգնեցնել կասկածյալին, ով խոստովանել է կատարվածը: Ավելի մանրամասն՝ այստեղ: