«Պարզվում է, որ բուհի հաշվին ֆուտբոլային թիմ է պահում». Գագիկ Համբարյանը՝ ՇՊՀ ռեկտորին
Շիրակի պետական համալսարանում թալան է տեղի ունեցել՝ սկսած աստղաբաշխական աշխատավարձերից, վերջացրած անօրինական մեթոդներով լիցենզիա ստանալուց եւ մարդկանց խաբելուց: Այս մասին, Գյումրիում բուհի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ իր ելույթում նշեց որոշ ժամանակ առաջ ռեկտոր Սահակ Մինասյանի որոշմամբ համալսարանից հեռացված Գագիկ Համբարյանը: Նրա խոսքով, բուհի 2017 թվականի հաշվետվությունից պարզվում է, որ Սահակ Մինասյանն իր դիզելային գեներատորը բուհի վրա վաճառել է 14 մլն դրամով. «Պարզվում է, որ բուհի հաշվին ֆուտբոլային թիմ է պահում, որի միայն ճանապարհային ծախսերը 2,5 մլն դրամ է, բայց ինքը ուսանողներին 300,000 դրամ չտվեց, որ մասնակցեն Արցախում կայացած գիտաժողովին: Մեկ տարվա մեջ Սահակ Մինասյանի գործունեության հետեւանքով բուհն պատճառվել է 242 մլն դրամի վնաս»: Գագիկ Համբարյանը Սահակ Մինասյանին անվանեց գող, ավազակ, թալանչի, վաստակավոր կաշառակեր եւ կոչ արեց բոլոր դասախոսներին ու ուսանողներին բոյկոտել բուհի աշխատանքները եւ միանալ բողոքի ակցիային: