Մերի Մարգարյանի և նրա նորածնի գործով տուժողի իրավահաջորդի ներկայացուցիչը միջնորդեց բժիշկներին դատապարտել առավելագույն պատժի
«Շենգավիթ» ԲԿ-ի բժիշկներ Շուշանիկ Բախշյանի և Անի Բաբելյանի գործով առաջիկա դատական նիստում ճառերով հանդես կգա պաշտպանական կողմը: Իսկ մինչ այդ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում նախագահությամբ դատավոր Դավիթ Բալայանի, ճառով հանդես է եկել մեղադրող դատախազը՝ միջնորդելով Շուշանիկ Բախշյանին դատապարտել 3 տարի 6 ամիս ժամկետով ազատազրկման, 3 տարի ժամկետով բժշկական գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքի զրկմամբ, իսկ ամբաստանյալ Անի Բաբելյանին դատապարտել 2 տարի 6 ամիս ժամկետով ազատազրկման, նույնքան ժամկետով էլ բժշկական գործունեության իրավունքի զրկմամբ:
Տուժողի իրավահաջորդի ներկայացուցիչ փաստաբան Մարինե Թովմասյանն էլ իր ճառում միջնորդել է ամբաստանյալ բժիշկներին մեղավոր ճանաչել և դատապարտել առավելագույն պատժի: Հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա մայիսի 31-ին: