Ավազակային հարձակում կատարած անձը բանկի հաճախորդ չի հանդիսանում. HSBC-ի հայտարարությունը
HSBC բանկի մամուլի ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ երեկ ավազակային հարձակում կատարած անձը բանկի հաճախորդ չի հանդիսանում. «Ինչպես երեկ տեղեկացրել ենք ս.թ. մայիսի 3-ին՝ ժամը 14:19-ի մոտակայքում, ավազակային հարձակում էր տեղի ունեցել էյչ-էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Երևանի Կոմիտաս մասնաճյուղի վրա (հասցե՝ Կոմիտաս պողոտա 3): Ոստիկանության և անվտանգության ծառայություն մատուցող ընկերության աշխատողների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում հարձակումը կասեցվել է: Ավազակային հարձակումն իրականացրած անձը բերման է ենթարկվել: Նա բանկի հաճախորդ չի հանդիսանում: Բանկն իր ցավակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում ավազակային հարձակման ժամանակ իրենց ծառայողական պարտականություններն իրականացնելիս զոհված անվտանգության ծառայություն մատուցող ընկերության աշխատակցի և ոստիկանի ընտանիքներին ու հարազատներին: Հստակեցում՝ զոհված ու վիրավորված անձիք Բանկի աշխատակիցներ չեն, այլ անվտանգության ծառայություն մատուցող ընկերության և ոստիկանության աշխատողներ»: