Ես անձնապես պատրաստ չեմ քվեարկել Նիկոլ Փաշինյանի օգտին.Շարմազանով (video)
«Ես չեմ փոխել վարչապետի պաշտոնում «Ելք»-ի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածության մասին իմ կարծիքը և այդպես էլ քվեարկելու եմ մայիսի 8-ին կայանալիք վարչապետի ընտրություններում։ Ես անձնապես պատրաստ չեմ քվեարկել Նիկոլ Փաշինյանի օգտին», - այսօր պատասխանելով լրագրողների հարցին՝ հայտարարեց Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը՝ ընդգծելով, որ ինքը այն անձնավորությունը չէ, որ պահի տակ փոխի դիրքորոշումը։
«Հանուն Հայաստանի «Հանրապետական» խմբակցությունը կքվեարկի, որ երկիրն ունենա վարչապետ։ Երկրին պետք են նաև սկզբունքային գործիչներ։Մենք հնարավորություն ենք տալու, որ քաղաքական ճգնաժամը չխորանա, և մենք ունենանք վարչապետ։ Կարևորը սա է, մնացյալը երկրորդական է», - հայտարարեց Շարմազանովը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք «Հանրապետական» խմբակցությունը երկատված չէ։
Լրագրողը փորձեց հստակեցնել ինչպե՞ս է լինելու քվեարկությունը՝ գործարար հատվա՞ծն է կողմ քվեարկելու վարչապետի թեկնածուին, Շարմազանովը պատասխանեց, որ դա դեռ քննարկելու հարց է։