Մայիսի 2-ին, վիճաբանություն և դանակահարություն է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժանմը 14:00-ի սահմաններում Գավառ քաղաքի թիվ 9 դպրոցի հետնամասում վիճաբանություն է տեղի ունեցել մի խումբ անձանց միջև: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ, ինչի հետևանքով Գավառի բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել Գավառ քաղաքի բնակիչներ, 19-ամյա Դավիթ Ղարաբաղցյան ու 20-ամյա Տարոն Հովհաննիսյանը: Բժիշկների օպերատիվ գործողությունների շնորհիվ վիրավորների կյանքին վտանգ չի սպառնում: Փաստի առթիվ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզել են դեպքի հանգամանքները և գիտեն կասկածյալի ինքնությունն ու ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ–հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, կասկածյալին և հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ: