Ամեն ինչ լավ կլինի ընտրեն, թե չընտրեն .Փաշինյանն ու Ծառուկյանը կարեւոր հայտարարություն արեցին
Գագիկ Ծառուկյանն ու Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեցին ,որ մայիսի 8-ին կայանալիք ՀՀ վարչապետի ընտրություններում «Ծառուկյան դաշինքը» քվեարկելու է ժողովրդի թեկնածուի՝ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի օգտին: «Այս ընթացքում մի քանի անգամ հանդիպել ենք: Քիչ առաջ էլ քվեարկեցինք, որ «Ծառուկյան դաշինք» մյուս ընտրություններում էլ կպաշտպանի ժողովրդի թեկնածուին վարչապետի ընտրություններում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: «Պարոն Փաշինյանի հետ հանդիպեցինք, քննարկել ենք առանց նախապայմանի: Եվ այսօր ես այստեղ եմ՝ մեկ անգամ եւս ասելու, որ հաղթանակը ժողովրդինն է, ժողովուրդն է որոշելու: Ժողովրդի թեկնածուին մենք քվեարկելու ենք կողմ: Մենք ժողովրդի թեկնածուի կողքին ենք»,- ասաց Ծառուկյանը: Եթե վարչապետ չընտրվի ու խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ լինեն, կմասնակցե՞ք ,հարցին Գագիկ Ծառուկյանը պատասխանեց. «Ուզում եմ ասել, որ երբ Նիկոլ Փաշինյանի, Սասուն Միքայելյանին, Արարատ Միրզոյանին ձերբակալել էին, մենք դուրս եկանք եւ հայտարարեցին, որ ժողովրդի առաջնորդների կողքին ենք, եւ նրանք պեքտ է հրատապ ազատ արձակվեն, եւ այդ ժամանակ քաղաքական իրադարձություն փոխվեց: Այսօր նույնպես իմ այստեղ լինելը նույնպես քաղաքական իրադարձություն կփոխի եւ ամսի 8-ին անպայման այդ ընտրությունը կկայանա»:  «Ես կարծում եմ՝ կընտրվի»,-պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանը:   Ամեն ինչ լավ կլինի ընտրեն, թե չընտրեն,հարցին ,թե հանրապետականները կընտրեն Փաշինյանին պատասխանեց Ծառուկյանը:Նույն հարցին Փաշինյանը պատասխանեց,որ  «Նույն ՀՀԿ-ն է: Այս անգամ ի՞նչն է փոխվել» :  ՀՀԿ-ական պատգամավորներ ձեր միացե՞լ են,հարցրեցին լրագրողները,ինչին Ծառուկյանը պատասխանեց,որ ամբողջ աշխարհն է  միացել: Ամեն ինչ լավ է լինելու: Կարեւորը դուք պարոն Փաշինյանի կողքին եղեք, մենք էլ նրա կողքին ենք: Ամեն ինչ լավ է լինելու: