Անհապաղ եւ առանց նախապայմանների նստել երկխոսության. Համայնքների միության կոչը
Հայաստանի համայնքների միությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ կոչ անելով ներքաղաքական կոնֆլիկտի բոլոր կողմերին առաջիկա մի քանի օրվա մեջ համատեղ մշակել եւ հանրությանը ներկայացնել ստեղծված ճգնաժամի լուծման ճանապարհային քարտեզ: «Մենք՝ Հայաստանի համայնքների ղեկավարներս, խորապես անհանգստացած ենք երկրում տիրող տեւական եւ խորը ճգնաժամով, որն արդեն սպառնում է մեր պետականությանն ու անվտանգությանը, Այս օրերին բացարձակապես նշանակություն չունի թե ով որ կուսակցությունից է։ Մենք՝ բոլորս Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներ ենք, Հիմնվելով մեր ժողոդրվի կողմից մեզ տրված հավաքական մանդատի վրա, բոլոր քաղաքական ուժերից, ՀՀ Ազգային ժողովի բոլոր չորս խմբակցություններից խստորեն պահանջում ենք. - պետականության, պետության կայունության, երկրի անվտանգության եւ մեր քաղաքացիների իրավունքների ապահովման հանձնառություն եւ բարձր քաղաքական պատասխանատվություն, -անհապաղ եւ առանց նախապայմանների նստել երկխոսության, այդ մասին անհապաղ եւ համատեղ հայտարարել ՀՀ քաղաքացիներին, -բանակցությունների ողջ ընթացքում դադարեցնել քաղաքական ակցիաները, -հանդես գալ լարվածությունը թուլացնող հայտարարություններով, - առաջիկա մի քանի օրվա մեջ համատեղ մշակել եւ հանրությանը ներկայացնել ստեղծված ճգնաժամի լուծման ճանապարհային քարտեզ, որը պետք է հիմնվի իրավունքի, ՀՀ Սահմանադրության եւ ժողովրդի պահանջների վրա։ Այն պետք է ներառի, Ա) ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների փոխհամաձայնեցված ժամկետը, Բ) Մինչեւ ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը ՀՀ ժամանակավոր կառավարության ամբողջական ու փոխհամաձայնեցված կազմը։ Էմին Երիցյան Հայաստանի համայնքների միության նախագահ, Աշոտ Հայրապետյան Կապան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան Քաջարան համայնքի ղեկավար Հայտարարությանը միացող համայնքների ղեկավարների անունները շուտով կլրացվեն», - ասված է հայտարարությունում:
«Արա՛, այ ասֆալտի թալանչիներ․ ջարդած ավտոների համար ո՞վ է պատասխան տալու»․ Արմենակ Դանիելյան (video) Ընդդիմադիրնե՛ր, դե հիմա հասկացե՛ք՝ ով է ձեր դիմաց կանգնած․ Հայկ Նահապետյան (video) Արշակ Սրբազանի դեմ գործ կարողը պատասխան է տալու․․․ ի՞նչ է սպասվում․ Գառնիկ Դանիելյան (video) 6 միլիարդ 531 միլիոն 147 հազար դրամ է հատկացված աղբահանության համար․․․ ի՞նչ է կատարվում. Աղեկյան (video) Սփյուռքի հայտնի 7 գործիչներ Նիկոլին մղեցին այդ քայլին․ քաղաքագետ Մեսրոպ Եսայան (video) Դե հիմա լսեք Ռուբեն Վարդանյանին ու գետինը մտեք․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) Արշակ Սրբազանի դեմ բլեֆը պայթեց․ հիմա ի՞նչ է անելու Նիկոլը․ Անժելա Թովմասյան (video) ՔՊ–ն Հովիտի դպրոցն էլ է փակում. բնակիչներն ահազանգում են՝ գյուղը կդատարկվի, կմնան միայն ծերերը (video) Ինչ է իրականում տեղի ունենում․ «Հրապարակ» Շոյգուի շատ կոշտ հայտարարությունը․ ի՞նչ է սպասվում առաջիկայում․ Հայկ Նահապետյան (video) «Եթե կա մեկը, որ եկեղեցու ունեցվածքը, գանձերը մատնել է կորստյան, Փաշինյանն է. հո թափառախո՞ւմբ չենք, վեշ-մեշոկը վերցնենք ու տեղափոխվենք». Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյան Իրանը Թուրքիային, Սաուդյան Արաբիային և Եգիպտոսին առաջարկում է գործակցել Իսրայելի դեմ Վարորդն ասաց՝ էդ «համբալին փոխանցե՛ք․․․»․ Արմենակ Դանիելյան (video) Ֆրանսահայերը կոչ են անում դադարեցնել եկեղեցու դեմ արշավը Հունիսի 7-ին ինչ նոր ծուղակ ու աղետ են պատրաստել Ալիևն ու Նիկոլը․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) «Ալիևը կոնկրետ ընտրակաշառք է բաժանում Նիկոլի համար»․քաղաքագետ Մեսրոպ Եսայան (video) Բացահայտվել է կաշառքի միջնորդության պատրվակով ոստիկանության նախկին պաշտոնյայի կողմից գումար ստանալու դեպք Ալիև-Պուտին հարաբերություն չկա՛․ Պուտինը դատելու է դրանց․ Հրանտ Բագրատյան (video) «Ես գնում եմ իմ երջանկության հետևից, ինձ չփնտրեք, բողոքն էլ հետ վերցրեք». Մանրամասներ 15–ամյա աղջկա առևանգման դեպքից Կաթողիկոսի և վեց եպիսկոպոսների տեղաշարժի սահմանափակումը՝ որպես ճնշում. ՔԻՀԿ հայտարարությունը 2 անչափահասներ կոտրել են դռան կողպեքները, մտել «Հրազդան-Ցեմենտ Քորփորեյշն» գործարանի տարածք և գողություն արել