Այսօր ԱԺ հատուկ նիստում ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց, թե արդյոք երկիրը պետք է առաջնորդվի միայն լիբերալ գաղափարներով և ոչ ազգային գաղափարախոսությամբ, որը պայքարում է տոտալիտար աղանդների, սեռական փոքրամասնություններին արտոնություններ տալու, վուլգար ֆեմինիզմի և ապազգային այլ գաղափարախոսությունների դեմ։ Հայկ Բաբուխանյանը նկատեց, որ հայտնի է, որ իրենք ազգային-պահպանողական ուժեր են, իսկ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» և իր խմբակցությունը լիբերալ են: Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ բազմիցս հայտարարել է, որ իրեն լիբերալ չի համարում, իսկ աշխարհում «իզմ»-երով պայմանավորված սահմանազատումները վերանում են:  «Հիմա մի դարաշրջանում ենք ապրում, երբ կարևորը ոչ թե «իզմն» է, այլ մարդու երջանկությունն ապահովելը»,-ասաց նա: Ն.Փաշինյանը շեշտեց, որ Հայաստանում պետք է գործեն հայանպաստ գործիչներ. «Իմ ամենամեծ նպատակը մեծ հայրենադարձության կազմակերպումն է, և ես չեմ ուզում դա տեղավորել որևէ ««իզմի» ներքո»։