«Ուզում եմ հասկանալ, թե ՀՀԿ-ն ինչ է անում...». Ստյոպա Սաֆարյան
1. Ռեվերսը անհնար է, Կարեն Կարապետյան չլինի, մեկ ուրիշ լինի, չեն կարող կառավարել այս հասարակությանը, ազգին... անգամ չես կարող ասել, թե ազգը, ժողովուրդը պառակտված է... ազգի ու ժողովրդի մասշտաբներում ուղղակի սարսափելի անպաշտպան փոքրամասնություն են դարձել... Ժողովրդի հետ միակ բուֆերն ու իրենց պաշտպանողը այս պահին Նիկոլ Փաշինյանն է.... Կարող են հարցումներ անել: Որքան փոքրամասնության ներկայացուցիչ Ասադն է Սիրիան կառավարում, այդքան էլ իրենք կկառավարեն... 2. Ուժ կիրառել չեն կարող, որովհետև դա ամբողջ բուրգը փլուզելու բառացիորեն ամենակարճ տարբերակն է, փլատակների տակ են մնալու բոլորը՝ թիմով... 3. Մոսկվան կրակն է ընկել ժողովրրդական հեղափոխությունը ճանաչելու իր դիրքորոշումներից: Արդեն Կարեն Կարապետյանին ուզում է երդիկից իջեցնել կառավարություն, չի ստացվում: Այսքան մեծաքանակ ժողովրդին դեմ գնալն էլ կնշանակի իսպառ կորցնել դիրքերը Հայաստանում, այն էլ ապրիլյան պատերազմի չսպիացած հիշողությունների ֆոնին.... 4. Հայաստանի իշխանություններին բացառված է, որ երկրից դուրս թողնեն ու փող տան: Մոսկվան էլ չունի, որ պահի... 5. Միթե՞ չեն հասկանում, որ մի ճանապարհ կա քաղաքականության մեջ մնալու՝ ուղղակի սահուն գնալ ընդդիմություն, առանց վայրիվերումների: 6. Ախր այս ամենն այնքան ակնհայտ է... Ստյոպա Սաֆարյանի գրառումը