7 հարց 3 րոպեում.Արա Բաբլոյանի ռեկորդը
Արդյո՞ք այս օրերին դուք ունեիք հավաքներ կազմակերպելու ազատ հնարավորություն,ՀՀԿ խմբակցության անդամների հետ հանդիպմանը նման հարց ուղղեց Փաշինյանին ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Նիկոլ Փաշինյանը դրական պատասխան տվեց: Այս օրերին դուք ունեի՞ք խոսքի ազատություն,հնչեց Բաբլոյանի հաջորդ հարցը,ինչին ի ատասխան Փաշինյանն ասաց,որ ինչպես այս օրերին, ես իմ ողջ կյանքում ունեցել եմ խոսքի ազատություն:,իսկայն հարցին,թե այս օրերին ժողովուրդն ունե՞ր իր կամքն արտահայտելու ազատ իրավունք,Փաշիյանը ասաց,որ Ժողովուրդը միշտ ունի իր կամքն ազատ արտահայտելու իրավունք: Ժողովուրդն ուներ հավաքներին ազատ մասնակցելու հնարավորություն այս օրերին,հետաքրքրվեց Բաբլոյանը ,Այո՛, ես գտնում եմ, և ես ուրախ եմ, որ այդ հնարավորությունը մենք կարողացանք ստեղծել,ասաց Փաշինյանը : Այս ամենը ժողովրդավարության դրևսորում էր,ԱԺ նախագահի հարցին,վարչապետի թեկնածուն պատասխանեց .ՙՙԱյո՛, աներկբա՚՚: ՙԳտնո՞ւմ եք, որ այս ամենի հնարավորությունը առաջացել է 2008 թվականից հետո՚՚,հրացրեց Բաբլոյանը Ժողովուրդն ինքն է նվաճել իր ազատությունը: Եթե դուք ակնկալում եք, որ մենք պետք է որևէ մեկին դրա համար շնորհակալություն հայտնենք, մենք քաղաքավարությունից ելնելով կարող ենք շնորհակալություն հայտնել , բայց դա ՀՀ ժողովրդի և քաղաքացիների ձեռքբերումն է, հնարավորությունն է, որը նրանք ստեղծել են սեփական ձեռքերով,պատասխանեց Փաշինյանը: -Մենք կարո՞ղ ենք ժողովրդավարական ազատությունների ապահովման առումով դրական տեղաշարժ արձանագրել Հայաստանում,հարցին,նա պատասխանեց,որ հույս ունի  միասին անել: Արա Բաբլոյանի այն դիտարկմանը, որ ինքը կոնկրետ պատասխան է պահանջում, Փաշինյանը պատասխանեց. -Այո՛, ունենք դրական տեղաշարժ, և ես ուզում եմ ՀՀ քաղաքացիներին, բոլորին շնորհակալություն հայտնել այսօրվա իրավիճակի համար: