Բոլոր քննություններն առանց բացառության հանձնել եմ գերազանց. Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է ստուգման գրքույկի՝ «զաչոտնիկի» լուսանկարները
Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Գիտեմ, որ վերջերս շատ է քննարկվել իմ բարձրագույն կրթության դիպլոմ ունենալ-չունենալու հարցը, ուստի ստորև ներկայացնում եմ իմ ստուգման գրքույկը՝ զաչոտնիկը։ 1991 թվականին ընդունվել եմ Երևանի պետական համալսարան իսկ 1995 թվականին, հինգերորդ կուրսում, ավարտական քննությունները սկսելուց մեկ կամ երկու օր առաջ ռետրորատի որոշմամբ հեռացվել համալսարանից։ Որոշումը ունեցել է քաղաքական պատճառներ և կապված է եղել իմ լրագրողական գործունեության, մամուլում իմ հեղինակած մի շարք հոդվածների հետ։ Ինձ առաջարկվել է զղջումնագիր-դիմում գրել և տեղում կվերականգնվեմ, բայց բնականաբար մերժել եմ այդ առաջարկը։ Ուսումնառության ընթացքում, որն ըստ էության անցել եմ ամբողջությամբ, բոլոր քննությունները առանց բացառությամբ հանձնել եմ գերազանց։ Դրանում կարող եք համոզվել ստուգման գրքույկս մանրամասն ուսումնասիրելով։ Շնորհակալ եմ ձեր բոլեր մտահոգությունների համար»: Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան. Фото Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան.