30 տարի առաջ պատրաստվել է ԽՍՀՄ հայտնի երգչուհի Ալլա Պուգաչովայի դեմ մահափորձ էր ծրագրվել, ինչի մասին երգչուհին ինքն անգամ գլխի չի ընկել։
Իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների փոխանցմամբ, 17-ամյա Անատոլի Նագիևը՝ Դաղստանից, բռնաբարության մեղադրանքով բանտում էր հայտնվել,որտեղ լսել է Պուգաչովայի երգերը և նայել նրա լուսանկարները։ Երիտասարդի համար նրան տեսնելը կպչուն միտք էր դարձել։
Ազատության մեջ հայտնվելով՝ Նագիևը Մոսկվա է եկել և երգչուհու մասին տեղեկություններ հավաքել։Նա կարողացել է հայտնվել երգչուհու դիմահարդարման սրահում և նրան ծաղիկներ նվիրել։ Ալլա Պուգաչովան համաձայնել է հանդիպել նրա հետ։
Բայց հանդիպումը տեղի չի ունեցել։
Որոշ ժամանակ անց Նագիևը նորից բանտում է հայտնվել՝ գնացքում երկու ուղկեցորդների և կին ուղևորի սպանության համար։ Ավելի ուշ նա խոստովանել է, որ նրանցից յուրաքանչյուրի մեջ Պուգաչովային է տեսել։ Նագիևին ձերբակալել և գնդակահարել են։