Ազգային ժողովի պատգամավորները ոտքի կանգնած պիտի ընտրեն վարչապետին. Առնոս Հովհաննիսյան
Բաց նամակ Ազգային ժողովի նախագահին ՀՀ Ազգային Ժողովի հարգարժան պարոն նախագահ,Մայիսի 1-ին Դուք իրականացնելու եք ՀՀ Վարչապետի ըտրության ընթացակարգը: Դուք իրավասու եք այդ ընթացակարգը անց կացնել, օրինակ վերցնելով Իսպանիայի ազագային ժողովի վերջերս իրականացրած ընտրության ձևից՝Ընթերցեք ամեն պատգմավորի անունն ու ազգանունը ու թող նա ոտքի կանգնի ու ասի՝ կողմ է, թե դեմ: Սա անհրաժեշտ է, որ համայն աշխարհի մարդկությունը, որն այսօր հետևում է Հայաստանի Հեղափոխությանը, տեսնի ու ճանաչի մեր պատգամաորներին:Դուք բժիշկ եք և ես Ձեզ լավ ճանաչելով, ասում եմ, որ լավ բժիշկ եք: Դուք այս քայլով մեծ գործ արած կլինեք պատգամաորների մեջ մարդկային վեհ գզգացմունքներ ծնելու կամ արթնացնելու գործում:Հեղափոխութուն հաղթած ազգի Ազգային ժողովի պատգամավորները կոճակ սեղմելով չպիտի ընտեն երկրի ղեկավարին:ՄԱԿ կազմում գտնվող Ինֆորմատիզացիայի միջազգային ակադեմիայի իսկական անդամ, քիմիական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Առնոս Հովհաննիսյան