Ժիրայր Սէֆիլյանի և Սասնա Ծռերի կոչը Քաղաքացիական Սարդարապատի երիտասարդ մարտիկներին
Ժիրայր Սէֆիլյանն ու Սասնա Ծռեր խումբը Արմավիր ՔԿՀ-ից կոչ են հղել բոլոր ցուցարարներին ու երիտասարդներին. Սիրելի երիտասարդնե՛ր, Հայրենաբնակնե՛ր և Արտերկրից ժամանածնե՛ր Քաղաքացիական Սարդարապատի առճակատման փուլը մոտենում է ավարտին։ Հաղթում է Հայ ժողովուրդը, Հայաստանի Քաղաքացին։ Սակայն պատերազմը դեռ երկար է տևելու։ Մեր պատմության ընթացքում գրեթե չկա պարտված ճակատամարտի դեպք, սակայն պարտված պատերազմները քիչ չեն։ Պատերազմը, մեր այսօրվա պարագայում, Արցախյան շարժմամբ սկսված ազգային-ազատագրական պայքարն է։ Պատերազմը շահելու համար դուք պետք է մնաք պայքարի մեջ և առաջնորդեք այն շատ ավելի լայն՝ Ռուսաստանի գաղութատիրությունից ազատագրվելու և ազգային-քաղաքացիական ինքնիշխան պետություն կառուցելու ակոսով։ Դա պատերազմի ներկայիս հանգրվանն է։ Այդ ակոսից դուրս չգալու և արդյունքի հասնելու համար դուք պետք է շարունակեք ճնշումը գաղութային համակարգի բաղադրիչների և առանձին ներկայացուցիչների վրա՝ մինչև նրանց լիակատար վնասազերծումը և ռևանշի վտանգի չեզոքացումը։ Դրա համար, օրինակ, հարկավոր է բացառել ՀՀԿ-ի և նրա ղեկավար ներկայացուցիչների մասնակցությունն առաջիկա արտահերթ ընտրություններին։ ՀՀԿ-ն պետք է արգելվի և, որակվելով հանցավոր համագործակցություն, ենթարկվի քրեական պատասխանատվության։ Բացի այդ, որոշումներ կայացնելու մակարդակի բոլոր պաշտոնյաներն ու գործիչները, որ ռեժիմին են ծառայել, պետք է ցմահ զրկվեն պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման պաշտոններ զբաղեցնելու իրավունքից։ Սրանք ապագաղութացման և լյուստրացիայի առաջնահերթ նվազագույն քայլեր են, որոնք կերաշխավորեն ռևանշի խափանումը և ազատ ընտրությունները։ Արտերկրաբնակ երիտասարդնե՛ր։ Շատ ողջունելի է, որ գալիս եք Հայաստան և տեր եք կանգնում երկրին։ Հույժ կարևոր է, որ Արտերկրից դեպի Հայրենիք երիտասարդ հայորդիների հոսքը շարունակվի, հզորանա և ակտիվորեն մաս կազմի ազատագրական պայքարին և պետականաշինությանը։ Գիտցե՛ք, հոգնել չկա՛, հուսահատվել չկա՛, եղեք նպատակասլաց և իրավատեր։ Դու՛ք եք տերը մեր երկրի Ժիրայր Սէֆիլյան Վարուժան Ավետիսյան (Սասնա Ծռերի անունից) 25-ը ապրիլի 2018թ., «Արմավիր» ՔԿՀ