ՕԵԿ-ը կոչ է անում ազատ արձակել անազատության մեջ գտնվող ԱԺ պատգամավորներին և վերսկսել բանակցային գործընթաց
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը, վերահաստատելով նախօրեին արված երկու քաղաքական հայտարարություններին իր հանձնառությունը, հայտարարում է. Երևան քաղաքում և հանրապետության մյուս մարզերում շարունակվում են խաղաղ անհնազանդության գործողությունները: Տասնյակ հազարավոր մարդիկ իրենց բողոքի ձայնն են բարձրացնում` պահանջելով և ակնկալելով համարձակ արմատական փոփոխություններ: «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը ևս մեկ անգամ հայտարարում է, որ բանակցություններն ու քննարկումները այլընտրանք չունեն, և որ միակ փոխընդունելի հանգուցալուծումը եղել և մնում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը: Հենց ազատ ու արդար ընտրություններն են իրավիճակի խաղաղ, անարյուն հանգուցալուծման միակ քաղաքական ու քաղաքակիրթ ճանապարհը, ճանապարհ, որով շարժվել են բազմաթիվ երկրներ: Կարևորելով և միևնույն ժամանակ ափսոսանք հայտնելով Սերժ Սարգսյան – Նիկոլ Փաշինյան չստացված բանակցությունների առիթով, կուսակցությունը ևս մեկ անգամ հայտարարում է նոր, հրատապ, առանց նախապայմանների բանակցությունների անցկացման անհրաժեշտության մասին` ըստ անհրաժեշտության ձևավորելով քաղաքական և քաղաքացիական առավել լայն հարթակ: Կուսակցությունը կոչ է անում իշխանություններին ազատ արձակել անազատության մեջ գտնվող Ազգային ժողովի պատգամավորներ Նիկոլ Փաշինյանին, Սասուն Միքայելյանին  և Արարատ Միրզոյանին, վերադառնալ կլոր սեղանի շուրջ` ևս մեկ անգամ փորձ անելով գտնել խաղաղ և քաղաքակիրթ հանգուցալուծում ի շահ մեր հայրենիքի և ժողովրդի: ՕԵԿ մամուլի ծառայություն