Բռնության գործադրմամբ լրագրողի մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու դեպքով քրգործ հարուցվեց
Բռնության գործադրմամբ «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրող Արուս Հակոբյանի մասնագիտական գործունեությանը https://news.am/arm/news/447564.html խոչընդոտելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը: «Ձեռնարկվում են անհետաձգելի միջոցառումներ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը եւ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Քննության առարկա են դարձվել նաեւ դեպքի վերաբերյալ մամուլի հրապարակումները»,- գրել է Սոնա Տռուզյանը: Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ապրիլի 21-ին Արտաշատի մատույցներում բողոքի գործողությունները լուսաբանող «Ազատության» թղթակից Արուս Հակոբյանի վրա հարձակում են գործել քաղաքացիական հագուստով անձինք եւ բռնություն գործադրեցին նրա նկատմամբ՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ: Արուս Հակոբյանը «Ազատության» ուղիղ եթերում հայտարարել էր, որ միջադեպին ներկա ոստիկանները ոչինչ չարեցին՝ բռնությունը կանխելու համար: