Իշխանության երկրորդ էշելոնում գտնվող քցվածները ուրախ են՝ կարող են վրեժխնդիր լինել
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած բողոքի ակցիաների հաջողության գաղտնիքը ոչ միայն հասարակության, այլ նաև իշխանության ներսում առկա դժգոհությունն է: Իշխանության մեջ քիչ չեն մարդիկ, ովքեր իրենց համարում են խաբված ու քցված և ի դեմս այս բողոքի ակցիաների՝ հնարավորություն են տեսնում վրեժխնդիր լինել իրենց չբավարարված հավակնությունների համար: Ինչպես հասկանում եք, խոսքը իշխանության երկրորդ էշելոնի գործիչների մասին է: Ներմուծելով ընտրությունների ռեյտինգային ընտրակարգը՝ իշխանությանը թվում էր, թե ինքը գտել է մի կախարդական փայտիկ, որով կարողանալու է ստանալ իր ցանկալի արդյունքը: Ռեյտինգային ընտրակարգի միջոցով իշխանությունն ուզում էր ներքին մրցակցություն ստեղծել իր ներկայացուցիչների շրջանում, որը հնարավորություն կտար առավելագույն թվով ձայներ ստանալ»: Առավել մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում