Поезд ушел.Նիկոլ Փաշինյանի չորս պայմանը իշխանություններին
Հանրապետության հրապարակում  շարունակվեց հանրահավաքը,որտեղ իր ելույթում պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը  հայտարարեց,որ իշխանությունը պատկանում է Հայաստանի ժողովրդին: Նա մեջբերեց ՌԴ ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովայի հայտարարությունը, որ իրենք վստահ են, որ «Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը կկարգավորի ժողովրդավարական ճանապարհով, իրավական դաշտում»: «Սա չափազանց կարևոր հայտարարություն է: Սերժ Սարգսյանը կորցնում է նաև Ռուսաստանի աջակցությունը:Այս պայմաններում ծիծաղելի է, որ Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը երկխոսության կոչ է անում: Իշխանությունն այլևս անվերադարձ պատկանում է Հայաստանի ժողովրդին »,– ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: «Ի՞նչ երկխոսություն, ուշ է: Поезд ушел»,- նշեց Փաշինյանը: Բայց սա չի նշանակում, թե իրենք պատրաստ չեն որևէ քննարկում ունենալ,ասաց նա: «Մենք պատրաստ ենք քննարկել Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի ժամկետներն ու դրա հետ կապված որոշ պայմաններ: Ես պատրաստ եմ ասել, կարծում եմ, կհամաձայնեք դրա հետ, որ մենք ընդհանրապես վրեժխնդրություններ չենք ուզում:Եթե Սերժ Սարգսյանը օր առաջ հրաժարական տա, ապա դա միայն ու միայն օգուտ կբերի նրան ու Հայաստանի Հանրապետությանը»,–հավելեց նա: «Ես ուզում եմ խոսել նաև այն մասին, թե կոնկրետ ինչպես ենք մենք պատկերացնում հետագա քաղաքական զարգացումները՝