Հանրապետության հրապարակում շարունակվեց հանրահավաքը,որտեղ իր ելույթում պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց,որ իշխանությունը պատկանում է Հայաստանի ժողովրդին:
Նա մեջբերեց ՌԴ ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովայի հայտարարությունը, որ իրենք վստահ են, որ «Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը կկարգավորի ժողովրդավարական ճանապարհով, իրավական դաշտում»:
«Սա չափազանց կարևոր հայտարարություն է: Սերժ Սարգսյանը կորցնում է նաև Ռուսաստանի աջակցությունը:Այս պայմաններում ծիծաղելի է, որ Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը երկխոսության կոչ է անում: Իշխանությունն այլևս անվերադարձ պատկանում է Հայաստանի ժողովրդին »,– ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ի՞նչ երկխոսություն, ուշ է: Поезд ушел»,- նշեց Փաշինյանը: Բայց սա չի նշանակում, թե իրենք պատրաստ չեն որևէ քննարկում ունենալ,ասաց նա:
«Մենք պատրաստ ենք քննարկել Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի ժամկետներն ու դրա հետ կապված որոշ պայմաններ: Ես պատրաստ եմ ասել, կարծում եմ, կհամաձայնեք դրա հետ, որ մենք ընդհանրապես վրեժխնդրություններ չենք ուզում:Եթե Սերժ Սարգսյանը օր առաջ հրաժարական տա, ապա դա միայն ու միայն օգուտ կբերի նրան ու Հայաստանի Հանրապետությանը»,–հավելեց նա: