Ոչ ոք իրավունք չունի խեղդելու այն հույսը, որն իջել է փողոց՝ բարեփոխելու. ՀՅԴ-ական գործիչ
«Մեր Յոյսը Ողջ է Քանի օր է արդէն, ալեկոծած է ոչ միայն Երեւանը, այլ մեր հոգիներն ու ամբողջ հայկական աշխարհը: Շարժառիթը անշուշտ բողոքի նոր ալիքն է որ ծնունդ առաւ Երեւանի փողոցներէն, որուն արմատները` տարիներու վրայ երկարող ու կուտակուած ցասումն է, որ ապրած է հայ ժողովուրդը ի տես անարդարութիւններու եւ առհասարակ թերի քաղաքական ու ընկերա-տնտեսական ուղեգծերու: Շարունակ երբ նիւթը Հայաստանէն արտագաղթն է, կամ սփիւռքի տարածքին ազգային օրակարգին հանդէպ զարգացող անտարբերութիւնը, ամենէն մեծ դժբախտութիւնը եղած է այն որ հայ մարդոց յո՛յսն է որ ցնդած ու ճզմուած է օրէ օր: Եւ ո՞վ չէ հասկցած թէ մեզի նման փոքր ազգի եւ համեստ ուժի տէր երկրի համար, յոյսը շունչ է, կեանքի աղբիւր է: Հետեւաբար, այսօր Երեւանէն ծնունդ առած շարժումը վկայութիւնն է այն բանին, որ յոյսը մեռած չէ՛: Ընդհակառակն, այս առիթով մեր սրտերուն եւ հոգիներուն մէջ վերանորոգուող յոյսը, գուցէ ամենէն դրական զարգացումն է որուն վրայ պէտք է գուրգուրալ ու թռիչք տալ անոր: Այս յոյսն է, որ պիտի առաջնորդէ լաւին ու բարենորոգուածին: Կանգնած ըլլանք իշխանական դիրքերու, թէ այս վերջիններէն պահանջողի խրամատներուն մէջ, եթէ ազգն ու հայրենիքն են մեր առաջնահերթութիւնները, այսօր իբրեւ հայեր մեզմէ իւրաքանչիւրիս պարտքն է ու պատասխանատւութիւնը` զարկ տալ յոյսի ալիքին, իւրացնել այդ ալիքը, եւ զայն վերածել բարենորոգումներու, հիմնական եւ համակարգային փոփոխութեան առիթի, որուն այնքան կարիքը ունի Հայաստանը եւ մենք բոլորս: Այլ կերպ կարելի չէ,որովհետեւ անգամ մը եւս խեղդել յոյսի ալիքը, կը նշանակէ խեղդել մեր ապագան: Յոյսը յորդորներով կամ խարազանումով չի մշակուիր: Ոչ ոք իրաւունքը ունի խեղթելու ժողովուրդի, եւ մանաւանդ երիտասարդութեան յոյսի թռիչքը, որ այսօր փողոց իջած է բարեփոխելու իր կեանքը, մե՛ր կեանքերը: Այն ինչ ոմանց համար պիտի նկատուէր տագնապալի կացութիւն, պէտք է որ ընդունինք որպէս իւրայատուկ պատեհութիւն մը առաջնորդուելու եւ առաջնորդելու դէպի աւելի լաւը: Կը մնայ ուրեմն, որ իւրաքանչիւրս իր կարողութեան սահմաններուն մէջ նպաստէ որ ծնունդ առած շարժումը իր տեղը հասնի առանց արիւնայեղութեան, եւ մեզ հասցնէ իրական, խորքային, եւ համակարգային բարեփոխութեան` յանուն ժողովրդավար եւ արդա՛ր կարգերով Հայաստանի, որը խարիսխն է եւ խթանը մեր ազգի հզօրութեան»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՅԴ արեւմտյան գործիչ, անվանի բժիշկ Վիգեն Հովսեփյանը: