«Եթե ժողովուրդն ինձ վրա դնի որևէ պատասխանատվություն, ես որևէ պատասխանատվությունից չեմ խուսափում։ Ես չեմ կարող նման հայտարարություններ անել, որովհետև մեր խնդիրը թավշյա հեղափոխությունը տրամաբանական ավարտին հասցնելն է»,-պատասխանելով «Ազատություն» ռադիոկայանի՝ «Դուք Ձեզ տեսնո՞ւմ եք վարչապետի պաշտոնում», հարցին հայտարարել է ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման շարժման ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։
«Դուք հայտարարել եք հեղափոխական կոմիտե ստեղծելու մասին. եթե իշխանափոխություն լինի, այդ կառո՞ւյցն է գալու իշխանության» հարցին Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է, որ դա ժողովուրդը կորոշի՝ Հանրապետության հրապարակում։
«Բավականին լուրջ վերլուծաբանների վերլուծություններով՝ հանգուցալուծումն օրերի հարց է:Ես զերծ կմնամ ժամկետներ նշելուց, բայց ես կարծում եմ, որ այդ ալիքը տարածվում է, և հաղթանակը շատ մոտ է»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։