Հրահանգեցին ինձ հետ տանել նույն տեղը. Տիրայր Մուրադյան
«Նստեցրեցին  սովորական պետհամարանիշով սպիտակ «Մերսեդես»,երկու հոգի էլ նստել են իմ հետ, ղեկին էլ` քաղաքացիական անձ։ Ճանապարհին ինձ զանգել, հարցրել է, թե ուր եմ գնում, ասել եմ` Աբովյանի բաժին, ինձ բերել են դեպի Աբովյանի բաժին։ Ճանապարհին իրենք զանգել են, ասել են, թե «հետ կբերես` նույն տեղը կթողես»։ Հիմա ինձ հետ են  բերում , ես ճանապարհին խնդրեցի, որ մտնեմ հաղորդում տամ հանցագործության մասին Աբովյանի բաժնում։ Փաստաբանս գալիս էր Աբովյանի բաժին, ասեց` հաղորդում չտաս, մենք քո փոխարեն հաղորդում կտանք, անիմաստ քեզ կպահեն բաժնում, ավելի լավ է` վերադարձի տեղդ։ Եկա Աբովյանի բաժնի մոտ, հիմա էս ոստիկաններն ինձ նստեցրել են տաքսի ու ուղարկում են հետ նույն տեղը, որտեղից բերման եմ ենթարկվել:Մայթից եմ  նկարել տեղի ունեցածը եւ, բացի այդ, կրել եմ լրագրողական բեյջ: Ոստիկանական մեքենայում իմ նկատամբ բռություն չի կատարվել»,-  այս մասին քիչ առաջ «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում ասաց լրագրող Տիրայր Մուրադյանը, ում բերման էին ենթարկել: