Միտինգներ անող մեր գործըները մեր եղբայրն է. Շարմազանով
ՀՀԿ Գործադիր մարմնի երեկվա  նիստից հետո Էդուարդ Շարմազանովը լրագրողների հետ զրույցում  անդրադարձել է երկրում տիրող անհնազանդության ցույցերին: «Ամեն ինչ պետք է լինի օրինական, կազմակերպիչները պետք է ավելի ուշադիր լինեն, որ չլինեն օրենքի խախտումներ, դժբախտաբար եղել են այդպիսի դեպքեր:  ՀՀԿ կուսակցությունը ոսըիկանության աշխատանքը գնահատում է զուսպ:Մեր կուսակցությունը լուծման ուղիները գտնում է միայն խաղաղ երկխոսության ճանապարհով: Այսօր նույն առաջարկով հանդես է եկել ՀՅԴ-ն ու ՀՀ նախագահը՝ ելնելով օրենքի տառից: Խստագույնս դատապարտում եմ բոլոր լրագրողների նկատմամաբ բռնությունների դեպքերը, ու առհասարակ ցանացած բռնություն դատապարտում ենք՝ լինի քաղաքացու, ընդդդիմադիրների, ոստիկանության, իշխանության ներկայացուցիչների նկատմամբ: Մեր երկրում մենք թշնամիներ չունենք: Բոլորը մեր եղբայրներն ու քույրերն են, նույնիսկ մեր միտինգ անող գործընկերը մեզ համար եղբայր է, ընկեր ու գործըկներ է»: Քննարկվե՞լ է արդյոք, այն սցենարը, որ Ս. Սարգսյանը կարող է հեռանալ իր պաշտոնից, հարցրել են լրագրողները.«Նման բան հնարավոր չէ»,-պատասխանել է նա: