Ինչու անջատվեցին Հանրային ռադիոյի լույսերը, երբ ներսում էր Փաշինյանը. ՀԵՑ-ը պարզաբանել է
Հանրային ռադիոյի շենքում, Ամերիկյան համալսարանում և որոշ բնակելի շենքերում վթարի պատճառով է, որ այս պահին էլեկտրաէներգիա չկա: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀԷՑ մամուլի քարտուղար Նատալիա Սարջանյանը: Դիտարկմանը, որ դա տեղի ունեցավ հենց այն պահին, երբ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը և իր աջակիցները գտնվում էին Հանրային ռադիո շենքում, արդյոք այդտեղ դիտավորություն չկա, ՀԷՑ մամուլի քարտուղարը պնդեց, որ դա էլեկտրաէներգիայի վթարային անջատում էր: Նատալիա Սարջանյանը հավելեց, որ այս պահին բնակելի հատվածում էլեկրտաէներգիան միացրել են, աշխատանքներ են տարվում Հանրային ռադիոյի և Ամերիկյան համալսարանի շենքում էլեկտրաէներգիան վերականգնելու համար: Նշենք, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը իր աջակիցների հետ մուտք էր գործել Հանրային ռադիոյի շենք և ուղիղ եթեր էին պահանջում, սակայն նրան հրաժարվեցին եթեր տրամադրել, այնուհետև լույսերն անջատեցին: Դրանից հետո Նիկոլ Փաշինյանը լրատվամիջոցների ուղիղ եթերով հանդես եկավ հայտարարությամբ: