Պատրաստ եմ ինչքան պետք է գալ այստեղ. Սերգեյ Դանիելյանն ու Ռուբեն Հախվերդյանը միացել էին ակցիային
Հայտնի երգիչ, երգահան Ռուբեն Հախվերդյանը նույնպես այսօր Ազատության հրապարակում մասնակցում էր #ԻմՔայլը եւ Մերժիր Սերժին նախաձեռնությունների եւ Հանուն Հայաստան պետության ճակատի համատեղ հանրահավաքին՝ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի կառավարման երրորդ ժամկետի: Ազատության հրապարակում   էր նաեւ դերասան Սերգեյ Դանիելյանը՝ Յոժը: Նա «ՀԺ»-ի հետ զրույցում ասաց, որ չէր կարող չգալ մի տեղ, որտեղ հավաքվել է իր ամբողջ ազգը, եւ ինչու ոչ՝ հանդիսատեսը: Դերասանը փաստեց, որ ցույցերի հաճախ չի մասնակցում, հարթակից ելույթ ունենալու եւ ժողովրդին հետևից տանելու ջիղ չունի, սակայն այսօր Ազատության հրապարակում է: «Պատրաստ  եմ ինչքան պետք է գալ այստեղ, ինչպես յուրաքանչյուր սրտացավ քաղաքացի այստեղ եմ ու կլինեմ: Իշխանությունը շատ վատ է աշխատել, հասարակության վիճակը տեսնում եք, ասում են՝ կարող է պատահի Սերժի փոխարեն ուրիշը լիներ, վիճակն ավելի վատ լիներ, բայց ես փաստում եմ, որ երկրից ահագին մարդիկ են գնացել, ժողովուրդն աղքատ է, տնտեսությունը չի զարգանում»,-ասաց դերասանը: Սերգեյ Դանիելյանը վստահեցրեց, որ Սերժ Սարգսյանի դեմ անձնական ոչ մի թշնամանք չունի, պարզապես փաստն է արձանագրում: «Երբ, որ տեսնում են ինչ-որ գործարան լավ չի աշխատում, հասկանում են, որ տնօրենը վատ է աշխատում, ապա վերջինս հրաժարական է տալիս, ուրիշ մարդ են բերում կամ տնօրենն աշխատում է իր վրա, որպեսզի ինչ-որ բան փոխի դեպի լավը»,- ասաց Սերգեյ Դանիելյանը: Մեր հարցին՝ տեսնու՞մ է Սերժ Սարգսյանին որպես ապագա ՀՀ վարչապետ, վերջինս պատասխանեց, որ եթե մնա, ոչ մի դրական փոփոխություն չի լինի, այլ ընդհակառակը: «Այս ամենն արդեն շատ վատ հունով է գնացել, ու դա եղել է իր մասնակցությամբ: Կոռուպցիոն բուրգային մի համակարգ է ստեղծվել, որը պիտի վերացվի: Չեմ կարծում, որ մեր ղեկավարությունը ինքն իրեն վատություն անի եւ հանի գործից, նրան երևի օգնել է պետք»,-ասաց նա: Սերգեյ Դանիելյանն ընդգծեց, որ զուտ մարդկայնորեն հասկանում է Սերժ Սարգսյանին, ըստ նրա՝ Սերժ Սարգսյանն արել է առաջին քայլը դեպի անդունդ եւ հետագայում չի կարողացել հրաժարվել երկրորդից, ապա՝ երրորդից ու այդպես շարունակ. «Այդ ամենը ձնագնդի էֆեկտ ունի, չի կարող որևէ հանցագործ, որն ինչ-որ բաներ է արել, հրաժարվի այդ աշխարհից, նախ, շրջապատը թույլ չի տա, հետո էլ աշխարհը չի հասկանա»: Դերասանի կարծիքով՝ հասարակության ուզածը զուտ արդար պահանջ է, հասարակ մարդիկ են, որոնք ուզում են կոռուպցիա չլինի, վարկերից ազատվեն, կրթական, առողջապահական էլեմենտար հարցերը լուծեն եւ ապրեն այնպես ինչպես, ապրում են յուրաքանչյուր արժանավայել երկրում: «Այնպես պետք է լինի, որ մարդիկ չամաչեն, որ իրենք ՀՀ քաղաքացի են: Ես շատ հաճախ ամաչում եմ: Դա նույնն է, որ ընտանիքում հայրը շատ վատը լինի կամ փողոցում կանգնած մի վարձակ լինի, այ նման ընտանիքի երեխան ինչպե՞ս կարող է իրեն զգալ, այդպես էլ ես եմ՝ վիզս ծուռ»,-ասաց Սերգեյ Դանիելյանը: Ինչ վերաբերում է «Քաղաքացիական պայմանագրի» նախաձեռնությանը դերասանը վստահություն հայտնեց, որ վերջիններիս շարժումը ոչ մի ձևով կանխել կամ խոչընդոտել հնարավոր չի լինի: «Կարող է գան, ջարդեն, ծեծեն, սպանեն, Մարտի 1 անեն, բայց ի՞նչ, հետո էլի նույնն է լինելու, էլի պատմությունը կրկնվելու է»,- ասաց դերասանը: