Հայկական ժամանակ օրաթերթը գրում է. Քրեական հեղինակություն համարվող Ճըվճվ Արո մականունով հայտնի Արա Վարդանյանի կրտսեր որդու՝ Սերժ Վարդանյանի (մականունը՝ Սերժուլիկ) շուրջ երեք տարի ձգձգվող գործն այսօր հերթական անգամ հետաձգվել է:
Սերժ Վարդանյանի պաշտպանը դիմում էր գրել՝ խնդրելով հետաձգել դատական նիստը: Հերթական անգամ նիստի հետաձգումը զայրացել է ազգությամբ հայ, Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի Շանթ Մագարյանին:
Հիշեցնենք, խոսքը 2014 թվականին տեղի ունեցած դեպքի մասին է։ Ըստ մեղադրանքի՝ Սերժ Վարդանյանն ու վերջինիս ընկեր Ռոբերտ Հայրապետյանը մեքենայով են եղել, եւ երթեւեկության կանոնների խախտման առթիվ վիճաբանություն է առաջացել մեկ այլ մեքենայում գտնվող Շանթ Մագարյանի հետ, որի ընթացքում, ըստ մեղադրանքի, Մագարյանի նկատմամբ բռնություն է գործադրվել։
Իրանահայ Մագարյանը «Հայկական ժամանակ»-ի լրագրող Տաթեւ Խաչատրյանի հետ զրույցում պատմել է, թե գործով նախաքննության ու դատավարության ընթացքում ինչպես են իրենց պահել ու պահում իրավապահները, ինչպես նաեւ Ճըվճվ Արոյի որդի Սերժուլիկի սանձարձակ վարքի մասին դատավարության ընթացքում:
Հարցազրույցն ամբողջությամբ՝«Հայկականժամանակ» -իայսօրվա համարում: