Ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության հիշատակության նախաշեմին ԱՄՆ քաղաքաղացիներին խնդրում ենք կապվել իրենց կոնգրեսականների հետ և հորդորել, որ վերջիններս ստորագրեն Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի հեղինակած նամակը, որտեղ նախագահ Թրամփին կոչ է արվում հաստատել և հիշատակել Հայոց ցեղասպանությունը:
Նամակը ստորագրելու կոչով Ձեր կոնգրեսականին կարող եք դիմել հետեվյալ հղմամբ, հայտնում են Ամերիակայի հայկական համագումարի մամուլի ծառայությունից:
1995թ. հիմնված Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախումբն (Հայկական հանձնախումբ) օրենսդիրների ոչ պաշտոնական, երկկուսակցական խումբ է, որ նվիրված է ԱՄՆ-Հայաստան հարաբերությունների պահպանման ու ամրապնդման գործին: Կոնգրեսում Հայաստանի և ամերիկահայ համայնքի բարեկամների այս բազմակողմ կոալիցիայի համակցված ջանքերն օգնում են ԱՄՆ Կոնգրեսում, Սպիտակ տանը և ամերիկացիների շրջանում բարձրացնել հայկական հարցերի վերաբերյալ իրազեկությունը: