«Օմեգայում պարել են Օլյան, Վալյան, Դաշան, Իրան…». Վարչապետի հանձնարարականն անտեսվում է
«Փաստ» թերթը գրում է. Մոտավորապես այս վերնագրով մենք նյութ ենք հրապարակել, որում մասնավորապես ասվում է. «Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը անցյալ տարվա նոյեմբերի 10–ի կառավարության նիստում երեք նախարարությունների խիստ հանձնարարական տվեց. «Համայնքների ղեկավարների հետ քննարկել բազմաբնակարան շենքերին հարող տարածքներում տեղակայված գիշերային ակումբներն այլ վայրեր տեղափոխելու հարցը: «Անհրաժեշտ է նախատեսել այդ փոփոխությունները կյանքի կոչելու համար ողջամիտ ժամկետներ ու պայմաններ, որպեսզի տնտեսվարողները կարողանան ժամանակ ունենալ իրենց գործունեությունը վերակազմակերպելու համար»,– նշել էր Կ. Կարապետյանը: Նա շեշտել էր՝ խոսքը վերաբերում է ստրիպտիզ ու դրա նման զվարճանքի ակումբներին:
Առաջարկում ենք առաջին անգամ խախտելու դեպքում սահմանել 200 000-300 000 դրամ, կրկնվելու դեպքում՝ 1 միլիոն դրամ տուգանք»,- ընդգծեց փոխնախարարը: Այսպիսի «լոլոներ»: Օրենքը ընդունում են, բայց այն կատարող չկա»: Ամբողջությամբ կարող եք կարդալ թերթի այսօրվա համարում: