Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը համաձայն չէ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի դիտարկման հետ, թե իրենից հիասթափվել են։
«Հիասթափություն կա, թե չէ, դա ձեր գնահատականն է, ինչքանո՞վ է դա համընկնում շատ մարդկանց գնահատակնների հետ», -ասաց Կարեն Կարապետյանը։
Պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը հարցրեց, թե կառավարությունն ի՞նչ քայլեր է անում ԵՏՄ տարածք Ռուսաստանում աշխատող հայ վարորդների իրավունքները պաշտպանելու համար, քանի որ վերջին օրերին դարձյալ ահազանգեր կան, որ հայ վարորդներին ՌԴ-ում նեղն են գցում: Պատգամավորն ասաց, թե կառավարությունը «մի հատ վարորդական իրավունքի հարց չի կարողացել լուծել»:
«Որովհետև կառավարությունն էդ հարցին էնքան ուշադրություն, ինչքան որ դուք հիմա փորձում եք տալ, չի տալիս: Դիմում են, ուրեմն էդ հարցը կքննարկվի: Վարորդները պրոբլեմ ունեն: Պրոբլեմ ունեն, կլուծենք, վայ: Էդ ի՞նչ մի պրոբլեմ ա: Ի՞նչ են ասում վարորդներին՝ ասում են, եթե էդ երկրում ուզում ես աշխատես, դու ռուսերեն լեզուն պիտի իմանաս»,- վրդովված արձագանքեց Կարեն Կարապետյանը: