Ամբողջ աշխարհը գիտի, որ ես մեծահարուստ եմ, հետո՞. Իգնատի Առաքելյան
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը, հարցին, թե ինչպե՞ս է ստացվում, որ նախարարության ենթակայության տակ գտնվող Գյուղատնտեսության նախարարության զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գեղամ Գևորգյանը ստանում է 1 միլիոն 500 հազար դրամ աշխատավարձ, պատասխանեց այսպես. «Դուք պակա՞ս մասնագետ եք, որ ցածր աշխատավարձ եք ստանում, և ինչո՞ւ եք համաձայնում այդ աշխատավարձով աշխատել, եթե ձեր ստորադաս հիմնարկներից մեկում կարող եք կրկնակի բարձր աշխատավարձով աշխատել»: Դիտարկմանը, թե այդքան աշխատավարձ ստացող մարդն ինչպե՞ս է պետք է գյուղացու կողքին կանգնի և խորհուրդներ տա, ինչպես հավասարը՝ հավասարին, ասաց. «Ձեր տրամաբանությամբ ես էլ պետք է գյուղացու կողքին չկանգնեմ։ Ամբողջ աշխարհը գիտի, որ ես մեծահարուստ եմ, հետո՞, չգնա՞մ գյուղացու կողքին կանգնեմ, որ բացատրեմ, թե ինչպես պետք է աշխատի, որ դառնա հարուստ։ Ես գիտեմ գյուղացու սոցիալական խնդիրների մասին, բայց ինքն ունի իր հնարավորությունները, մեր գործն էլ՝ ցույց տալ իրեն, թե ինչպես այդ հնարավորությունները մաքսիմալ օգտագործի։ Հավատացեք՝ կան գյուղացիներ, որոնք շատ հարուստ են, որովհետև գիշեր-ցերեկ աշխատում են իրենց հողի վրա»։