«Ծնողն է հաճախ մեղավոր, դրա համար էլ երեխայի մասին նյութերի ոչ պատշաճ լուսաբանման համար չունենք դատական նախադեպ». Աիդա Մուրադյան («Վորլդ Վիժն» Հայաստանի Երեխաների պաշտպանության ու կրթական ծրագրի ղեկավար) (video)
«Երեխայի մասին նյութերը լուսաբանելիս պետք է ապահովել գաղտնիությունը, քանի դեռ դա հանրային շահ չէ, պետք չէ նրան ներկայացնել ստորացված՝ հետագայում պիտակավորելու ռիսկից զերծ պահելու համար»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Վորլդ Վիժն» Հայաստանի Երեխաների պաշտպանության ու կրթական ծրագրի ղեկավար Աիդա Մուրադյանը: Բանախոսի խոսքով՝ չկան դատական նախադեպեր՝ երեխայի մասին նյութերի՝ ոչ պատշաճ լուսաբանման համար պատասխանատվության ենթարկելու, քանի որ ծնողը հաճախ ինքն է մեղավորներից մեկը. «Եղել է դեպք, երբ մանկատանը մեծացած երիտասարդը հետագայում ամուսնացել է, կազմել ընտանիք, և չի ցանկացել, որպեսզի տարիների առաջ իր մասին պատրաստված ռեպորտաժը շրջանառվի, բայց մենք այն իրականության մեջ ենք, որ համացանցում հայտնված նյութն անհնար է վերացնել»: Մանրամասները՝ տեսանյութում.