Արմեն Սարգսյանն ինտենսիվ պատրաստվում է երդմնակալությանը. 500 անձնական հյուր ունի. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի 4-րդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի թիմն ինտենսիվ պատրաստվում է ապրիլի 9-ի երդմնակալությանը: Ընդունում, տեղավորում են արտերկրից ժամանող հյուրերին, զբաղվում կազմակերպչական աշխատանքներով, որոշում նստելու տեղերը: Արմեն Սարգսյանը մոտ 500 անձնական հյուր է ունենալու, հիմնականում՝ սփյուռքահայ երիտասարդներ: «Նախագահը ոչ մի երկրի նախագահի, արտաքին գործերի նախարարի չի հրավիրել, ինքը ցանկացել է, որ ինաուգուրացիային ներկա լինեն արտերկրում ապրող հայեր, երիտասարդներ, քանի որ միշտ ասում է, որ ես արտասահմանցիների նախագահը չեմ, այլ՝ հայերի»,- ասաց մեր աղբյուրը: Ի դեպ, Մարզահամերգային համալիրում 1200 հոգի է տեղավորվում, և եթե Արմեն Սարգսյանը 500 անձնական հյուր ունի, ապա պետական մի շարք պրոտոկոլներ դուրս կմնան ցանկից: Նշենք, որ պետությունների ղեկավարներ չեն եղել նաև Սերժ Սարգսյանի ինաուգուրացիաների ժամանակ։ Ներկա կլինեն Ա․ Սարգսյանի մտերիմները` Վաչե Մանուկյանը, Պերճ Սեդրակյանը, Ռուբեն Վարդանյանը: Սպասում են նաև նախագահի տիկնոջը՝ Նունեին, և որդիներին՝ Հայկին ու Վարդանին»:   Առավել մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում: