Խոշոր վթար Արմավիրի մարզում. 27-ամյա վարորդը «07»-ով բախվել է բետոնե հսկայական քարին և գլխիվայր շրջվել (լուսանկարներ)
Այսօր՝ ապրիլի 5-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 14։50-ի սահմաններում 27-ամյա Սամվել Գևորգյանը Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհի 32-րդ կմ հատվածում իր վարած ВАЗ 2107 մակնիշի 35 AV 913 համարանիշի ավտոմեքենաով դեպի Արմավիր ընթանալիս դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել հսկայական բետոնե քարին, շրջել այն, այնուհետև առաջ ընթանալով՝ բախվել բետոնե պարսպին և գլխիվայր շրջվել ու հայտնվել դաշտում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, վթարի հետևանքով վարորդը բժշկական հետազոտում անցնելու նպատակով տեղափոխվել է Վաղարշապատի բժշկական կենտրոն, որտեղ հետազոտվելուց հետո ինքնակամ դուրս է եկել հիվադնանոցից՝ հայտարարելով, որ վթարի պատճառով վնասվածքներ չի ստացել։ Volkswagen Vento-ի վարորդ, 48-ամյա Դավիթ Մկրտչյանն էլ հերքում էր նրա ասածը՝ ասելով, որ ինքը իր ճանապարհով ընթանալիս է եղել, երբ նկատել է, թե ինչպես է «07»-ը մի քանի պտույտ գլխիվայր շրջվելով հայտնվում ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դուրս հատվածում ու ինքը իջել ու օգնություն է ցուցաբերել վարորդին ու դրանից հետո «07»-ի վարորդն իրեն անհիմն մեղադրում է վթարային իրավիճակ ստեղծելու մեջ։ Ավագ հետաքննիչ Գ. Եղիազարյանի որոշմամբ գլխիվայր շրջված ավտոմեքենան քաղացիների օգնությամբ դարձի բերվեց և Volkswagen Vento-ի հետ տեղափոխվեցին ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։