«27.3 տոկոսը ցանկանում է վարչապետի պաշտոնում տեսնել Կարեն Կարապետյանին, 24.8 տոկոսը՝ Սերժ Սարգսյանին». Gallup
«Gallup International» ասոցիացիայի Հայաստանում լիիրավ անդամ MPG ՍՊԸ-ն 2018 թվականի մարտի 22-30-ն իրականացրել է սոցիալական հետազոտություն ՀՀ ողջ տարածքում: Հարցումներին մասնակցել է 1120 մարդ: Հարցվածների 27.3 տոկոսը պատասխանել է, որ այդ պաշտոնում կցանկանար տեսել գործող վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, 24.8 տոկոսը՝ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին, 8.6 տոկոսը՝ Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանին, իսկ 17.2 տոկոսը պատասխանել է, որ ոչ մեկին չէր ցանկանա տեսնել ՀՀ վարչապետի պաշտոնում: Պարզվել է նաեւ Կարեն Կարապետյանի՝ վարչապետի պաշտոնի ստանձնումը դրական է ազդել կառավարության վարկանիշի վրա՝ այն բարձրացել է 5 տոկոսով՝ դառնալով 25 տոկոս: Այդ ֆոնին, սակայն նախագահի գործունեության գնահատականը որոշ չափով նվազել է։ Նախագահի ցուցանիշները դրական են վերականգնվել սկսած 2017-ի նոյեմբերից։ Եթե նոյեմբերին 26,7 տոկոսն էր դրական գնահատում, հիմա 29,6 տոկոսն է նախագահի աշխատանքը գնահատում դրական: