ՔՊ-ի գործուղությունների 4-րդ օրը որոշել են միջոցառում իրականացնել, որը կոչվում է «Մեջբերում ճանապարհից առաջ»,տեղեկացրեց Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ միացմամբ, որից հետո եւ բոլորով սկսեցին կրկնել Սերժ Սարգսյանի 2014 թվականի ապրիլի 10-ի հայտնի հայտարարությունը:
Նրանք այսօր մեջբերեցին Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությունը, որով 2014 թվականին հայտնել էր, որ չի առաջադրվելու նախագահի պաշտոնի համար, ոչ էլ հավակնում է վարչապետի պաշտոնին։ Նիկոլ Փաշինյանը մեջբերում էր նախագահի խոսքերը, իսկ ընկերները կրկնում էին :
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ ես՝ Սերժ Սարգսյանս, այլևս երբեք չեմ առաջադրվելու ՀՀ նախագահի պաշտոնի համար։ Եթե վերջնական քննարկումների արդյունքում իմ ցանկությանը չհամապատասխանող ուղի ընտրվի, նկատի ունեմ պառլամենտական կառավարման մոդելը, ապա ես չեմ հավակնի նաև վարչապետի պաշտոնին։ Վստահ եմ անգամ, որ մեկ մարդը երկու անգամից ավելի իր կյանքում չպետք է հավակնի ընդհանրապես երկրի կառավարման ղեկին Հայաստանում»: